Sosyal Medya

Youtube Fenomenleri

Türk Youtube Fenomenleri

Türkiye’de tanınmış Youtube kanalı olan bazı videoları Youtube Türkiye Anasayfasına gelmiş fenomen kanalları sizler için araştırdık. Ancak Küresel piyasada etkili olduğumuz bir kanal maalesef mevcut değildir. Türk fenomen kanallarının diğer bir özelliği de genellikle gençlerin bu mecralarda popüler olmasıdır.

Merve Özkaynak

merve özkaynak

Stil, alışveriş, makyaj ve moda üzerine paylaşımlar yapan bayan Youtuber gayet akıcı konuşması eğlenceli ve bilgi içerikli videoları ile 221 bin aboneye ulaşmış durumdadır.

Orkun Işıtmak

orkun ışıtmak

1996 İzmir doğumlu Orkun Işıtmak önce oyun videosu daha sonra komik ve eğlenceli videolar ile 640 bin aboneye ulaşmış durumdadır. Orkun Işıtmak yabancı şarkıları Türkçeye çevirip söyleyerek komik videolar hazırlıyor. 3 adam Tv programında 3 adam ekibi ile bir video çekmiştir.

Oha Diyorum

yapyap

Melih ve Fırat adlı iki gencin hazırladığı ilginç videolar bayağı tuttu. 2014 yılında kurulan kanal 1.2 milyon aboneye ulaşmış durumdadır.

Ruhi Çenet

ruhi çenet

1990 Aydın doğumlu Ruhi Çenet araştırmacı kişiliğiyle gördüğü ilginç bilgileri belgesel halinde insanlara sunuyor. Ruhi Çenet 716 bin abonesi ve 90 milyon civarı izlenme oranına sahiptir.

Yap yap

yapyap1

Hayata dair ilgin. bilgiler ve ipuçları sunan kanalın 950 bin takipçisi bulunuyor.

Oyun Delisi

oyun delisi

En çok oynanan Minecraft, PES, GTA gibi oyunlarla ilgili videolar paylaşıyor. 1 milyon abonesi vardır.

Hayrettin

Hayrettin-Karaoguz-888x500

Youtube’da 2006 yılından beri videolar paylaşan Hayrettin milyonları güldürmeyi başarmıştır. Yıllar önce tanınmış biri kendi show programı vardı. Hayrettin sinema ve reklam filmlerinde de oynuyor.

Siz de bu liste de olmak istiyorsanız. Youtube para kazanma yolları yazımıza göz atınız

Yorumlar

  • Webankasi
    1 Temmuz 2016 - 21:18

    Hayrettin bana daha çok sammimi ve renkli bir kişi gibi geliyor. Bu makalenizde de çok güzel yerlere yer vermişsiniz. Teşekkür ederiz makale için.

  • Ali
    1 Temmuz 2016 - 21:18

    Hayrettinin bir ara programı vardı o zamanda takip ediyordum video kanalınıda takip ediyorum kendine has bi tarzı var 🙂

Yorum Yap