Sosyal Medya
viuly Evden para kazanma date_range 2 ay önce Video izle paylaş para kazan Viuly
kişiye özel ürünler instagram date_range 2 ay önce İnstagram da satış yapabileceğiniz 5 sektör
adnimo Reklam date_range 2 ay önce Adnimo adsense alternatifi reklam firması
kedi-köpek-evcil-hayvan-bakıcısı Girişimciler date_range 3 ay önce Köpek bakıcılığı ile para kazan
youtube-seo-nasil-uygulanir Youtube date_range 4 ay önce Youtube Seo Yaparak İzlenme Arttırma
susuz domates Girişimciler date_range 5 ay önce Organik Tarım ile Para Kazanma
Oto-Tamirciliği ek iş date_range 5 ay önce Hobilerinden para kazanma
ekşi tanıtım ek iş date_range 5 ay önce Ekşi sözlük ile para kazanmak
Organik Süt Satarak Para Kazanma Girişimciler date_range 5 ay önce Organik Süt Satarak Para Kazanma
öğrencileri için para kazanma Para Kazanma date_range 6 ay önce Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları
date_range 3 sene önce
comment 6 yorum yapılmış
trending_up 12.138 kez okundu
niş ürün

Youtube Youtube Özgün Video Bulma

Youtube’a Özgün Video Yükleme (Telif hakkı olmayan)

Youtube Para Kazanmak için özgün video yüklememiz gerekir. Youtube kanalınızı açtınız ve kanal ayarlarını yaptıktan sonra yapacağınız ilk iş özgün video yüklemektir. Kanalınız ile alakalı kategorilerde daha önceden Youtube da yayınlanmayan videoları araştırmanız gerekir. Müzikler, diziler, programlar, şiddet ve cinsel içerikli paylaşımlar Youtube’un hesabınıza ihtar vermesi veya hesabınızın bloke edilmesi gibi cezalar vermesine sebep olur. Hesabınız bu tür paylaşımlar ile bir çok özelliğini de kaybedebilir.

Youtube ile para kazanmak için özgün(benzersiz) video yüklemek gerekir. Biz amatör Youtube kullanıcıları olarak özgün videoları nasıl bulabiliriz? Youtube özgün video üretmek için 3 yol vardır. Bu yollar aşağıdaki gibidir:

– En geçerli yol kameranızla ilgili olduğunuz kategori de video çekmenizdir. Youtube’un bizden istediği yöntem de budur. Bu imkanımız yoksa diğer iki yola başvuracağız.

– Video düzenleme programları ile ilgili kategorilerde telif hakkı içermeyen videolardan yeni özgün bir video ortaya çıkarmaktır. Sony Vegas, Movie Maker, Adope Premiere gibi video düzenleme programlarından birini bilmeliyiz. Movie Maker en basit arayüze sahip ancak basit efektler verebilirsiniz.

– 3. yol ise en az uğraştırıcı bir yoldur. İlgili olduğunuz niş bir kategoride Google dan aratma yaparak Youtube da olmayan videoları ekliyoruz. Google dan video araması yaparken youtube sonuçlarını kaldırıp diğer sitelere göz atıyoruz. Daha sonra arama zamanını da kategoriye göre değişebilir son bir saat yapıyoruz. Buradan seyir zevki yüksek videoyu seçip indiriyoruz. Daha sonra videoyu Youtube a yüklüyoruz.

– Dizi, film ve programlara büyük ihtimal ile ihtar geliyor. Adsense yerine Quiz Network partner kanalını kullanarak para kazanmak mümkündür. Yapmanız gereken Quiz Network iş ortaklığına başvurup kabul aldıktan sonra dizileri gününe göre hızlıca indirip videolara çerçeve yapmak gerekiyor. Çerçeve yaparak videonuz özgün hale geliyor. Aşağıdaki gibi:

youtube para kazanma

Eğer izlenme oranlarınız ilk 5 video da binlere ulaşmışsa iyi gidiyorsunuz demektir. Günde 5 tane video yüklemeniz uygundur. İş ortaklığı başvurusu da yapabilirsiniz.  Youtube özgün video yöntemleriniz varsa yorum kısmına ekleme yapabilirsiniz.

 • tasarim1
  Önerilen Yazı
  SATIŞ ORTAKLIĞI 1. DERS
 • Benzer yazılar

  Yorumlar

  • dijitalevren
   1 Temmuz 2016 - 21:18

   Ben telif hakkı olmayan videolar yüklemek istiyorum bunu nasıl yaparım acaba ? Kendi öz çekimlerim de var paylaşıyorum onları.

  • talha
   1 Temmuz 2016 - 21:18

   Telif Hakkı olmayan videolar
   Diğer video ve haber sitelerindeki videolar
   TV programlarının YouTube kanalı yoksa değerlendirebilirsiniz
   Kanal logosu görünmeyen efektli videolarda olabilir

  • alara
   1 Temmuz 2016 - 21:18

   Türkiye’de ModaSky bu hizmeti çoktandır veriyor. YouTube kullanıcıları ModaSky üzerinden videolarını yayınladığı takdirde Sponsor bulabilir veya Reklam alabilirler.

  • melike
   1 Temmuz 2016 - 21:18

   Türkiye’de Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bu hizmeti çoktandır veriyor. YouTube kullanıcıları ModaSky üzerinden videolarını yayınladığı takdirde Sponsor bulabilir veya Reklam alarak gelir elde edebilirler. Abone kazanabilirsiniz.

  • murat gedik
   1 Temmuz 2016 - 21:18

   “Videolara çerçeve yapmak” konusunu daha ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız sevinirim !….

  • talha (Yazar)
   1 Temmuz 2016 - 21:18

   beyaz show videolarına yapıyor. kanalınıza özel çerçeve yapabilirsiniz.

  Yorum Yap