Sosyal Medya
viuly Evden para kazanma date_range 4 hafta önce Video izle paylaş para kazan Viuly
kişiye özel ürünler instagram date_range 4 hafta önce İnstagram da satış yapabileceğiniz 5 sektör
adnimo Reklam date_range 1 ay önce Adnimo adsense alternatifi reklam firması
kedi-köpek-evcil-hayvan-bakıcısı Girişimciler date_range 2 ay önce Köpek bakıcılığı ile para kazan
youtube-seo-nasil-uygulanir Youtube date_range 3 ay önce Youtube Seo Yaparak İzlenme Arttırma
susuz domates Girişimciler date_range 4 ay önce Organik Tarım ile Para Kazanma
Oto-Tamirciliği ek iş date_range 4 ay önce Hobilerinden para kazanma
ekşi tanıtım ek iş date_range 4 ay önce Ekşi sözlük ile para kazanmak
Organik Süt Satarak Para Kazanma Girişimciler date_range 4 ay önce Organik Süt Satarak Para Kazanma
öğrencileri için para kazanma Para Kazanma date_range 5 ay önce Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları
date_range 9 ay önce
comment Yorum Yok
trending_up 379 kez okundu
seo-nedir

Seo SEO Nedir?

  • date_range 9 ay önce
  • comment Yorum Yok
  • trending_up 379 okunma

Seo nedir? Seo kelimesi search engine optimization kelimesinin kısaltılmış halidir. Arama motorlarında SEO işlemleriyle web sitelerini daha kolay olacak şekilde taraması için yapılmış olan teknik kriter düzenlemedir. Türkçe olarak ise arama motoru optimizasyonu denir. SEO, arama motorlarına yönelik yapılmış olan iyileştirme optimizasyon çalışmalarıdır. Site içinde ve site dışında SEO olmak üzere ikiye ayrılıyor. Arama motorlarında da yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsıyor. SEO arama motorlarında sitelerin ya da sayfaların üst sıralar çıkarılmasına yönelik olan çalışmalar yapılır.

SEO’nun temel amacı ise arama motorlarında üst sıralara girebilmektir. Bu amaç sitelerde bulunan bilgi verme, hizmetlerini sunma ya da satışların daha fazla ilgili kişilere ulaştırılmasını sağlar. SEO, sitelerin doğal yollar ile ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünmüş olan yöntemler kullanıp ulaşma sanatıdır. Bu web popülerlikle beraber Google sıralama artışını da beraberinde getirir.

SEO Nasıl Yapılır? – Popülarite

SEO doğal bir popülarite sağlama sanatı olmaktadır. Bu popülariteyi en doğal yollar ile sağlayan uzmanlarsa en iyi SEO uzmanları sayılmaktalar. Popülarite kelimesini ise web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle aynı kefeye koyabiliriz. Google sayfalarında üst sıralara yerleşebilmenin en iyi yöntemidir. Fakat üst sıralarda listelenmek de reklamla mümkündür. Kısacası sitenizi popüler bir hale getirebilmek için yapacağınız tüm tanıtımlar ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıraya yükselir.

Google bir sitenin popüler olmaya başladığını da ziyaretçilerin düzenli bir şekilde artışından ve site hakkında yapılmış olan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlar. Bu paylaşımların kanallarında ve sayısı arttıkça da popülarite daha doğal olur ve sağlam bir yapıya kavuşur.

SEO Nasıl Yapılır? – Doğallık

Doğallık, SEO çalışmasındaki anahtar kelimedir. Google’ın yükseltme mantığıyla doğal bir popülarite esasına dayanır. Bu doğal popülarite anlayışının içinde yapay durumlar fark edilmektedir ve dikkate alınmamaktadırlar. Bu yapay çalışmalar ise sayıca fazla olması dikkate alınmamasının dışında olumsuz olarak dikkate alınmaktadır.. Bu sıralamaya da olumsuz bir etkisi yansıtılmış olur.

Doğal popülarite anlayışının içinde yapılmış olan paylaşım ve tüm SEO çalışmaları site sahibinin dışında da yapılan çalışmalar olarak görülür. Bu sayede de ziyaretçiler siteyi faydalı bulup çeşitli paylaşımlarda bulunurlar.

seo hizmeti satın al

etiketler: seo nedir

Benzer yazılar

Yorum Yap