Sosyal Medya
viuly Evden para kazanma date_range 2 ay önce Video izle paylaş para kazan Viuly
kişiye özel ürünler instagram date_range 2 ay önce İnstagram da satış yapabileceğiniz 5 sektör
adnimo Reklam date_range 2 ay önce Adnimo adsense alternatifi reklam firması
kedi-köpek-evcil-hayvan-bakıcısı Girişimciler date_range 3 ay önce Köpek bakıcılığı ile para kazan
youtube-seo-nasil-uygulanir Youtube date_range 4 ay önce Youtube Seo Yaparak İzlenme Arttırma
susuz domates Girişimciler date_range 5 ay önce Organik Tarım ile Para Kazanma
Oto-Tamirciliği ek iş date_range 5 ay önce Hobilerinden para kazanma
ekşi tanıtım ek iş date_range 5 ay önce Ekşi sözlük ile para kazanmak
Organik Süt Satarak Para Kazanma Girişimciler date_range 5 ay önce Organik Süt Satarak Para Kazanma
öğrencileri için para kazanma Para Kazanma date_range 6 ay önce Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları
date_range 3 sene önce
comment Yorum Yok
trending_up 927 kez okundu
seo eğitimi

Seo SEO EĞİTİMİ 3. DERS

İÇERİK OPTİMİZASYONU YAPMAK

Makalelerimizi insanlar için hazırladığımız için Google geliştirdiği yeni algoritmalarla ziyaretçilerin rahat okuyabileceği daha net kısa cümleleri seo açısından önemli görür. Kurduğumuz cümleler uzun olmamalıdır. Bunun yanında satır arası boşlukların fazla olması gerekir. Bunu Line height eklentisi ile halledebilirsiniz.

İdeal bir makale de kelime sayısı 300 ila 500 kelime arası olmalıdır. Kullandığınız cümlelerin ve yazdıklarınızın orijinal ve size özgün olması da Seo açısından önemlidir. Google özgün yazılara daha fazla önem verir ve ön plana çıkarır.

Seçtiğiniz anahtar kelime sayısı 3 ila 5 kelime arası olmalıdır. İnternet kullanıcıları arama motorları ilk yaygınlaşmaya başladığında tek kelime olarak arama yapıyorlardı. Örneğin sizde bundan 5 ya da 10  yıl önceyi düşünün Google da yaptığınız aramalar şu şekildedir;

“Diyet, Spor, Galatasaray, Futbol, zayıflama, rüya tabirleri vs… iken şimdilerde Google aramaları daha çok şu şekildedir. “Sağlıklı zayıflamanın yolları, En iyi kebap nerede yenir, Boğazlarım ağrıyor ne yapmalıyım, Galatasaray Arsenal Maç sonucu, Rüyada yılan görmek” gibi daha kompleks anlatımla daha spesifik bilgiler isteniyor.

Tek ya da 2 kelime yapılan aramalar fazla olduğu için o zaman kelime optimizasyon çalışmaları yapılıyordu. Satış ortaklığı ile o dönemler milyoner olan insanları görüyorduk. Çünkü hit sayısı yüksek olan anahtar kelimeleri kullanarak sadece o anahtar kelimeye özgü içerikler üreterek google da ilk sıralara çıkan siteler çok fazla hit almaya hem de çok fazla ürün satmaya başladılar. Google kalite şefi Matt Cuts bu durumu önleyici algoritmalar gerçekleştirildiğini açıkladı. Artık ziyaretçi sayısı yüksek  pagerank değeri fazla olan (haber siteleri, gazeteler gibi) sitelerin anahtar kelimeleri kullanması daha değerli oldu. Bu algoritma değişikliği satış ortaklığı sisteminde astronomik rakamlar kazanan kişileri derinden etkiledi.

Anahtar kelime site başlığında yazı başlığında etiketlerde meta açıklamalarda ve yazının ilk paragrafında mutlaka olmalı bunun yanında yazı içeriğinde kelime sayısının %3’ü oranında olması daha eftaldir.

Anahtar kelimeyi bold italik veya farklı bir renk yaparak üzerine vurgu yapabiliriz. Anahtar kelimeye vurgu yapmak bu kelimenin yazıda değerli olduğunu gösterir.

WordPress te yazı da Seo yu denetleyen Page social isminde Yoast ın ürettiği bir eklenti var. Bu eklenti sizlere faydalı olacaktır.

Websitenizden daha fazla para kazanmak için seo’yu bilmek gerek.

 

  • facebook para kazanma
    Önerilen Yazı
    Facebook Para Kazanma
  • Benzer yazılar

    Yorum Yap