Sosyal Medya

Website ile para kazanma

Website kurarak para kazanan 10 binlerce web site kurucuları vardır. Website ile para kazanma internetten gelir sağlamanın yegane yoludur. İnternette yer alabilmek için website kurmak gerekir. Sizlere website kurduran sistemlerde aynı mantıkta çalışıyor. Web site kurmak çok kolay önemli olan doğru projeyi kurmaktır. Sitenizden gelir getiren bir reklam yapısında olması için ziyaretçi sayılarınız yüksek olmalıdır. Bu noktada Google ve arama motoru optimizasyonu dediğimiz kavramlar ortaya çıkıyor.

website ile para kazanma

İnternet sitesi kurmak için gerekenler:

Domain: Sitenin alan adı. Herhangi bir host firmasından sağlayabilirsiniz. Yıllık 30 ila 50 lira arasında bir ücreti vardır.

Hosting: Sitenin internette barındırılması için gereklidir. host firmalarından biri ile anlaşıp sağlayabilirsiniz. Sitenizin hit ile doğru orantılıdır. Yüksek hitli bir siteniz varsa en az 100 lira ödeme yapmanız gerekir.

Kurulum: Sitenize içerik yönetim sistemi kurarak daha hızlı bir şekilde ilerleme kayıt edebilirsiniz. (WordPress gibi) Webmaster forumlarında bu işleri hem profesyonel olarak yapıp hem de uygun fiyata yapan kişiler vardır. WordPress bir site kurup profesyonel bir tema alınarak 200 ila 300 liraya bir websitesi kurulabilir.

İçerik: En önemli kısımdır. Siteye eklediğiniz makaleler, görseller ve videolar diyebiliriz. İçerikleriniz bilgi verici ve ziyaretçinin işine yarar bilgiler olmalıdır.

Seo: İçerikten sonra en önemli ve en meşakkatli kısımdır. Sitenizin belirledğiniz anahtar kelimede Google da ilk sırada olması için aylar boyunca çalışma yapmak gerekebilir. İçerikle bağlantılı olan bu konuda kesinlikle profesyonel biri ile anlaşmanızı öneriyoruz. Örneğin bir avukatlık siteniz var. Boşanma avukatlığı anahtar kelimesinde ilk sırada olmak istiyorsanız seo sunu yaptırmalısınız. Bu siteden kendinize veya başka avukatlara referans olarak yüksek gelir sağlayabilirsiniz. Ya da çok fazla aranılan bir kelime seçip ona göre bir site kurabilirsiniz. Mesela “sondakika haberler” kelimesinde ilk 3 sırada olursanız sitenizin her gün belli bir hiti olur. Google adsense ve diğer reklamlardan ek gelir sağlayabilirsiniz. Doğru kişiler ile anlaşıp sitenizi Google da yükseltebilirsiniz. Seo ücretleri 1000 liradan başlayıp 50 bin liraya kadar çıkıyor.

etiketler: website ile para kazanma, website kur para kazan, internetten para kazanma