Sosyal Medya

Sosyal medya ile para kazanma

İnterneti doğru kullanırsanız kendinize harika gelir kaynakları yaratabilirsiniz. Ancak bu platformu kuralına göre kullanmazsanız rekabetin içinde gerilere düşerek emeklerinizi boşa harcamış olursunuz. Sosyal medya en rahat müşteriye ulaşabildiğiniz bir mecradır. Burada insanların ilgisini çekebilecek her türlü aksiyon size maddi bir gelir kaynağı olarak geri dönecektir. Gereken emeği ve sabrı gösterdiğiniz bunun karşılığı olacaktır. Bir çok hesap sahibi yeterli emeği göstermediği göstermediği için bu mecrada elenen milyonlarca profilden biri oluyor. Sosyal medya ile para kazanma mümkündür.

Son zamanlarda Youtube ve instagram bireysel ve kurumsal kişilere en çok para kazandıran sektör haline gelmiştir. Bu iki mecrada hatırı sayılır bir kitleye ulaştığınızda sizlere gelir kaynağı olarak geri dönecektir. Youtube daha çok videolarınızda yayınladığınız reklamlardan elde ettiğiniz bir kazanç modelidir. Bu modelde kendi sadık kitlenizi oluşturduğunuzda video içi sponsor teklifleri geliyor. Youtube da bu işi yapmak daha çok maliyetli oluyor. Güzel bir projeye başladığınızda kamera ekipmanları, kameramanlar, video düzenleme ekibi gerekecektir. Instagram da ise bir tane fotoğrafçı ile sayfanızı yönetebilirsiniz. Ekstradan gezi ve giyim masrafları olabilir.

Sosyal medya ile para kazanma

 

 

 

 

 

 

Kaliteli İçeriğim Var Nasıl Kitle Oluşturabilirim?

İnstagram için yapmanız gereken etiketlerde başlıca gönderilere ve keşfete çıkmak gerekir. Bunun için kullanıcılar ile sürekli etkileşim halinde olmalısınız. Sürekli kullanıcılar ile etkileşimi arttıran etkinlikler düzenlemeli ve düzenli paylaşımlar yapmalısınız. Sizinle benzer iş yapan hesaplar ile temas halinde olup karşılıklı yapmalısınız. Ya da ücretli reklam da alabilirsiniz. Şiir sayfanız varsa buna benzer bir sayfadan ücretli reklam alabilirsiniz.

Youtube için ise optimizasyon çalışmaları yapılmalıdır. Videolarının bilgi ve etiket bölümü girip anahtar kelime de Youtube da ilk sıraya gelmek için çalışmalar yapmalısınız. Youtube da çalışma yaparken diğer mecralarda da sürekli paylaşımlar yapmak gerekir. Buradan gelen ziyaretçiler sizin videonuzun optimizasyonuna büyük katkı sağlar. Sözlük sitelerinden sürekli düzenli hit alabilirsiniz. Başlıkların dikkat çekmesi izlenme oranlarını arttıracaktır. Abone olmaya teşvik edici aksiyonlarınız olmalıdır. Bunun yanında video yorumlarına cevap vererek optimizasyon açısından size fayda sağlayacaktır.

etiketler: Sosyal medya ile para kazanma, para kazan, para kazanma