Sosyal Medya
youtube-seo-nasil-uygulanir Youtube date_range 2 hafta önce Youtube Seo Yaparak İzlenme Arttırma
susuz domates Girişimciler date_range 2 hafta önce Organik Tarım ile Para Kazanma
Oto-Tamirciliği ek iş date_range 3 hafta önce Hobilerinden para kazanma
ekşi tanıtım ek iş date_range 1 ay önce Ekşi sözlük ile para kazanmak
Organik Süt Satarak Para Kazanma Girişimciler date_range 1 ay önce Organik Süt Satarak Para Kazanma
öğrencileri için para kazanma Para Kazanma date_range 2 ay önce Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları
amazon para kazanma Girişimciler date_range 2 ay önce Amazon para kazanma
Bitcoin Nedir Nasıl Oynanır İnternetten para kazanma date_range 2 ay önce Bitcoin Nedir Nasıl Oynanır
Youtube Para Kazanmak İçin Gerekli Araçlar Youtube date_range 4 ay önce Youtube Para Kazanmak İçin Gerekli Araçlar
youtube para kazanma Youtube date_range 4 ay önce Youtube ile ne kadar kazanabilirim?
date_range 2 hafta önce
comment Yorum Yok
trending_up 513 kez okundu
susuz domates

Girişimciler Organik Tarım ile Para Kazanma

 • date_range 2 hafta önce
 • comment Yorum Yok
 • trending_up 513 okunma

Organik tarım deyince akla dışarıdan sağlığa zararlı müdahaleler olmadan hormonsuz olarak yetiştirilen ürünlere denir. 1900 lü yıllarda Osmanlı döneminde halkın yüzde 90’ı köyde yaşıyordu. Teknolojinin ve sanayinin gelişmesi ile köyden kentlere büyük bir göç başladı. Bu da tarımsal üretime büyük darbe vurdu. Tarımda taleplere cevap verebilmek için seri üretimlere geçtik. Hızlı ve hormonlu üretimler yapmaya başladık. Durum dünya genelinde böyle tabi ki. Ancak ülkemiz bir çok tarım ürünü yurt dışından ithal ediyor. Et, süt ve yumurta gibi temel ürünlerde bile Avrupa Birliği standartlarına uygun üretimimiz yoktur. Kişisel olarak kent hayatında maddi sıkıntılar çekiyorsak sigorta ve maaş gibi konuları aşıp üretim faaliyetlerine girişebiliriz. Organik Tarım ile Para Kazanma herkes için büyük fırsattır.

Eğer köyde kendinize ait düz bir yeriniz varsa buradan amatör olarak tarım faaliyetlerine başlayabilirsiniz. Eğer köy ile herhangi bir bağlantınız yoksa biraz sermaye ile kente yakın köylerde kendinize bir yer kiralayabilirsiniz. Organik tarım ürünleri şunlardır: Domates, baklagiller, sebzeler, kuru yemişler, süt, et, yumurta, yem ve tohumlar en çok talep gören organik tarım ürünleridir. Susuz domates, solucan gübresi üretimi, organik yumurta ve süt en çok talep gören ürünlerdir. Kar marjı yüksek olan bu tarz ürünlerin hepsini köy şartlarında yapabilirsiniz. Bir sera kurup organik domates üretip ardından başka bir sera kurup solucan gübresi üretebilirsiniz. Ahırınıza bir kaç hayvan aldıktan sonra kümesinizde de bir miktar tavuk olmasının size büyük bir maddi karşılığı olacaktır. Hem de kendinizde organik olarak beslenmiş olacaksınız.

Bu ürünleri nasıl satarım ne kadar kazanırım ne kadar maliyeti olur bana diye düşünmeyin. Önce çevrenizden satış yapmaya başlayarak fabrikalara, organik ürünler satan dükkanlara, otele ve restoranlara satış yapabilirsiniz. Büyük baş hayvancılıkta süt ve yağ satarak kısa vadede kazanç sağlayabilirsiniz. Küçükbaş hayvancılıkta günlük olarak kazancınız olacaktır. Seralarda ise 1 2 ayda hasat almaya başlayabilirsiniz.

etiketler: organik tarım nedir, organik tarım ile para kazanma

 • wordpress site kurmak
  Önerilen Yazı
  WordPress Site Kurmak
 • Benzer yazılar

  Yorum Yap