Sosyal Medya
ekşi tanıtım ek iş date_range 1 hafta önce Ekşi sözlük ile para kazanmak
Organik Süt Satarak Para Kazanma Girişimciler date_range 2 hafta önce Organik Süt Satarak Para Kazanma
öğrencileri için para kazanma Para Kazanma date_range 3 hafta önce Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları
amazon para kazanma Girişimciler date_range 1 ay önce Amazon para kazanma
Bitcoin Nedir Nasıl Oynanır İnternetten para kazanma date_range 2 ay önce Bitcoin Nedir Nasıl Oynanır
Youtube Para Kazanmak İçin Gerekli Araçlar Youtube date_range 3 ay önce Youtube Para Kazanmak İçin Gerekli Araçlar
youtube para kazanma Youtube date_range 3 ay önce Youtube ile ne kadar kazanabilirim?
Öğrenciler için para kazanma yolları ek iş date_range 4 ay önce Öğrenciler için para kazanma yolları
seo-nedir Seo date_range 5 ay önce SEO Nedir?
Amazon da satış yapmak Girişimciler date_range 5 ay önce Amazon da satış yapmak
date_range 1 sene önce
comment Yorum Yok
trending_up 1.247 kez okundu
organik-cafe-acmak

Girişimciler Organik cafe açmak

Başarılı iş adamları yeni fikirler üzerine işlerini kurarlar bunlardan biri organik cafe açmaktır. Organik gıdalar suni besinler, böcek ilaçları veya diğer kimyasallar olmadan yetiştirilen ürünlerdir. Organik beslenme 21. yüzyılın başında büyük bir popülarite kazandı ve bu popülarite hala artıyor. Organik gıdaların satıldığı cafeler gençlerden yaşlılara kadar sağlığına dikkat eden bütün insanları çeker. Gıda sektöründe iş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyenlerdenseniz organik cafe açmak doğru ve karlı bir iş olabilir. Organik cafenin nasıl açılacağını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyunuz.

1 – Organik cafeniz için menü hazırlayın: İlk başta mutfak tasarımı ve tedarikçi seçimi gibi başlangıç menünüzü etkileyecek birçok karar olacaktır. Menünüzü basit tutun ve iyi tanımlanmış bir nişe odaklanın. Tatlıları hazırlarken dikkatli olun ve mümkün olduğunca sağlıklı olmalarına özen gösterin. Tatlıları lezzetlendirirken şeker, tereyağ veya katı yağ gibi ürünlerden uzak durmalısınız.

2 – Firma kaydınızı yaptırın. Gereklilikleri basite indirmek için başlangıçta şahıs işletmesi yapısını benimsemeniz size avantajlıdır. İşleriniz büyüdükçe istediğiniz zaman işletmenizin ticari yapısını değiştirebilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarını doldurun ve gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye müracaat edin. Organik cafenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almak şart.

3 – Organik cafeniz için uygun bir yer bulun ve bu yeri kiralayın veya satın alın. Yaya veya araç trafiğinin yoğun olduğu dükkanları araştırın. Organik cafelerin hedef kitlelerin büyük çoğunluğu özellikle de kentsel alanlarda yaşayan insanlardır. Cafe yerinizin görünür ve ulaşılır olduğundan emin olun. Daha kırsal bölgelerde insanların yemek yemek ve alışveriş yapmak için düzenli olarak ziyaret ettiği bir yer bulmaya çalışın.

4 – Sağlık Bakanlığının ilgili kurumlarına başvurarak gıda izni alın. Sağlık Bakanlığının resmi internet sayfasını ziyaret ederek konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

5 – Sağlık Bakanlığının ilgili kurumları gerekli koşulları yerine getirip getirmediğinizi öğrenmek amacıyla açılış öncesi ve açılış sonrası belli aralıklarla denetimlere gelecektir. İlgili yönetmeliklere uyduğunuzdan emin olun.

6 – Teslimatların zamanında gelmesini garanti altına almak için yakınlarınızdaki tedarikçilerle temas kurun. Sizinle aynı tutkuları paylaşan ve organik gıdalar tedarik edeceğini taahhüt eden tedarikçiler bulmaya çalışın. Sahtekar tedarikçilerin verdiği kimyasallarla işlenmiş tahılları taze ekmeklerinizde veya hormonlarla yetiştirilmiş hayvanların etlerini sandviçlerinizde kullanmanız fırın cafenizin itibarını yerle bir eder.

7 – Hizmetlerinizi halka tanıtın. Yayaların dikkatini çekmek ve kulaktan kulağa reklamın yapılmasını sağlamak için cam ve kaldırım reklamlarını kullanın. Sürekli müşteri kazanmak için sadakat programları uygulayın. İlk aşamalarda müşterilerinize kulak verin ve gerekli olan yerlerde menü değişiklikleri yaparak geri bildirimlerine hızlı cevaplar verin.

İş kurmak isteyenler için diğer inovatif iş fikirleri

etiketler: organik cafe açmak

Benzer yazılar

Yorum Yap