Sosyal Medya
viuly Evden para kazanma date_range 2 ay önce Video izle paylaş para kazan Viuly
kişiye özel ürünler instagram date_range 2 ay önce İnstagram da satış yapabileceğiniz 5 sektör
adnimo Reklam date_range 2 ay önce Adnimo adsense alternatifi reklam firması
kedi-köpek-evcil-hayvan-bakıcısı Girişimciler date_range 3 ay önce Köpek bakıcılığı ile para kazan
youtube-seo-nasil-uygulanir Youtube date_range 4 ay önce Youtube Seo Yaparak İzlenme Arttırma
susuz domates Girişimciler date_range 5 ay önce Organik Tarım ile Para Kazanma
Oto-Tamirciliği ek iş date_range 5 ay önce Hobilerinden para kazanma
ekşi tanıtım ek iş date_range 5 ay önce Ekşi sözlük ile para kazanmak
Organik Süt Satarak Para Kazanma Girişimciler date_range 5 ay önce Organik Süt Satarak Para Kazanma
öğrencileri için para kazanma Para Kazanma date_range 6 ay önce Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları
date_range 3 sene önce
comment 2 yorum yapılmış
trending_up 1.339 kez okundu
kaliteli backlink

Seo Kaliteli Backlink ile para kazanma

Kaliteli Backlink Nereden Alınır?

Backlink sizin de bildiğiniz gibi başkalarının kendi sitelerinden sizin sitenizin linkini yayınlayarak sizi taktir ettiğini ve kendi sitesinin kalitesi ile doğru orantılı olarak size google puanı kazandırdığı bir sistem olarak düşünebiliriz. Size en iyi getirisi olacak backlinkler ise google amcanın en değer verdiği google botlarının en sık uğradığı siteler bunlar kimlermiş buyurun başlayalım:

1. İlk başta DMOZ a değinmek gerekir. Gönüllüler tarafından yönetilen tamamen ücretsiz bir toplist olarak düşünülebilir dmoz için. Google DMOZ a çok saygı duyar ve onun desteklediği bir siteyi gözü kapalı ödüllendirir. DMOZ a kayıtlı bir site sandbox a düşmek ve Google tarafından sevilir. Fakat DMOZ a kabul edilmek uzun ve zor bir sürectir. DMOZ da mod yetersizliğinden kaliteli bir siteniz olsa bile bazen 6 ay bile beklemeniz gerekebilmekte ama sonuçları buna değecektir.

2. Sosyal Medyadan alacağınız backlink seo için çok önemlidir. Sosyal medya hem sitenizin pagerank değerini arttırır ve sitenize ziyaretçi sağlar. Bunun yanında facebook, reddit, twitter, pinterest, google+ vs… sosyal medya sitelerinin pagerank değeri 8 veya 9’dur.

3.İkinci olarak .edu uzantılı sitelerden alınan backlinklerde inanılmaz etkili olmaktadır. edu uzantılı pr2 bir siteden aldığınız backlink pr4-5 den alınan diğer sitelerin backlinkine eşdeğer bir katkı sağlayacaktır.

4. Üçüncü olarak diğer devlet uzantılı gov.tr bel.tr k12.tr gibi herkesin alamadığı linklerden link almakta sıradan sitelerden alınan linklerden daha etkili olacaktır.

5. Dördüncü kaliteli backlink ise sitenizle aynı yada benzer içerikli yani rakip sitelerden link alabilmektir. Sitenizle aynı içeriğe sahip olmayan bir pr3 ten link almak yerine aynı içeriğe sahip pr2 den link almak çok daha iyi sonuç verecektir.

6.  Birde bu gerçekten önemli arkadaşlar PageRanki yüksek bloglarla backlınk sağlamak gerçekten harika aslında ancak abartmayın sandboxa düşersiniz.

 

 

Benzer yazılar

Yorumlar

  • alican
    1 Temmuz 2016 - 21:18

    DMOZ neye göre kabul etmektedir. Ben forum sitesini kayıt ettirebildim fakat genel blog sitesini web sitelerinden seo makale alarak teknoloji olsun, tanıtımlar olsun bir türlü genel blog sitesini DMOZ kayıt ettirememiştim. O genel blog sitesine hep 150 kelimelik ve 400 kelimelik makale satanlardan aldım. Makaleler düz olarak değildi fakat seoya uygun şekilde makaleler yazılıydı. Bende siteye 400 TL gibi değer verdiysem 680 TL ye sattım. Site 2 yıllıkdı ve com) olarak hep domain alıyordum. Aldığım yerde isim tescil firmasıydı hep. 3 aylık vbulletinli forum sitesi DMOZ ‘a kayıt oldu nasıl olduysa bakayım deneme yapayım dedim 1 hafta içinde ikinci günde girdi. Fakat 2 yıllık siteyi sokmayı çalışınca red geldi onaylanmadı. DMOZ kayıtlı olan forum sitesi günlük 170 kişi google dan gelirken DMOZ kayıt olduğu için 1 ayda 600-1200 google dan geln oldu. Bu sosyal ağlardan facebook,twitter gibi olan yerkerden gelen yoktu.

  • Mobil Sohbet
    1 Temmuz 2016 - 21:18

    Güzel paylaşım olmuş yararlı. işte sorun o backlinkleri bulmak. dmoz zor onaylıyolar

Yorum Yap