Sosyal Medya

Satış ortaklığı ile internetten para kazanma

Özellikle website sahipleri ve yüksek takipçili sosyal medya sayfaları olanlar için bir ek gelir yöntemini anlatacağız. Satış ortaklığı ile internetten para kazanma mümkündür. Site sahipleri için ek gelir kaynağı bu sistemde aksiyon bazlı reklam ve tanıtım yapıyorsunuz. Aksiyon bazlı reklamlar ikiye ayrılıyor. Bunlar:

  • üye gönderme ile tanıtım yapma
  • satış yönlendirme ile tanıtım yapma

Kategorilerinize uygun alanlarda reklam ihtiyacı olan sitelere aksiyon bazlı reklam yaparak katkıda bulunabilir ve siz de komisyonunuzu alabilirsiniz. E-ticaret siteleri satış ortaklığı sistemine olumlu bakıyor. Sitelerine üye gönderme ve satış yönlendirmelerde komisyon alabilirsiniz. Satış ortaklığı denilince akla gelen ilk site xticaret sitesidir. İçinde bulundurduğu daha çok dijital ürünler ile satış ortaklarına yüksek kazanç sağlıyor. Trendyol ve gittigidiyor e-ticaret siteleri satış ortaklığı programı olan sitelerdir. Dünya çapında ise amazon ve clickbank gibi siteler satış ortaklığı sistemini kullanıyor.

Satış ortaklığı sistemi nasıl işliyor peki? Bu sistem daha çok komisyon almak üzerine kurulmuş sistemdir. Satış ortaklığı sistemine kayıt olduğunu size özgü bir linkiniz olacaktır. Bu linki sitenizde veya sosyal medyada paylaşıp tıklanmasını sağlıyorsunuz. Reklamını yaptığınız ürün satılırsa siz de sitenin ürün için belirlediği komisyonu kazanabilirsiniz. Örnek verirsel fotoğraf paylaşımı yaptığınız bir gezi sitenizde fotoğraf makinesi reklamı yapabilirsiniz. Fotoğraf makinesinin fiyatı 2500 lira olsun. Sizin linkinizle satış sayfasına giden müşteri ürünü alırsa sitenin daha önceden belirlediği %10’luk komisyon hesabınıza yatar.

etiketler: Satış ortaklığı ile internetten para kazanma