Sosyal Medya

İnternetten para kazanma için 10 yol

İnternetten para kazanma için 10 yol

İnternet dünyasında yerimizi alalım. Her geçen gün bu platformda kazanılan gelirler artıyor. Örnek vermek gerekirse: Sadece Google ın internet reklam yayıncıları ile ortak olarak kazandığı gelir saniyede 600 dolara dayandı. Sizlere çok fazla bilinmeyen yolları anlatacağız.

1. Alan adı alım satım

Domain names and internet concept

Alan adı alım satımda iki yolla ciddi para kazanabiliriz. Birinci yöntem trend anahtar kelimeleri önceden kendi hostingimizde barındırıp ihtiyacı olan kurum, kuruluş veya webmasterlara ciddi miktarlara satabiliriz. cpc.com 200 bin dolara ilaç firmasına satıldı. pizza.com ise 3.4 milyon dolara satılmıştı. İkinci yol ise arama hacmi olan anahtar kelimeleri satın almaktır. Bu anahtar kelimeleri değerlendirebilecek webmasterlar sizinle iletişime geçecektir. Ya da forumlarda reklamınızı yapabilirsiniz.

2. Online anket cevaplamak

anket-haberakar-20150827140812

Türkiye de yaygınlaşan bu yöntem ile anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Anket başına 1 veya 2 lira kazanıp 50 lira ödeme alt sınırına ulaştığınızda paranızı hesabınıza aktarabileceksiniz. Birden çok anket miktarı ile çalıştığınızda güzel gelirler elde edeceksiniz.

3. Ses Uyarlamak

odesk

 

 

 

 

Bu yöntem için elance ve odesk sitelerinden kendinize iş bulabilirsiniz. İngilizcenizin iyi olması gerekir.

4. Yarışmalara katılın

yenilikci-ana

İnternet üzerinden yapılan logo yapma, fotoğraf, web dizayn ve blog oluşturma yarışmalarına katılarak yarışma da elde edeceğiniz dereceler sizlere çok güzel ödüller ve iyi bir cv oluşturma şansı verecektir. Bu yolla ilgilendiğiniz alanda profesyonel bir kariyer yapabileceksiniz.

5. Editörlük Yapın

keyboard

İlgili olduğunuz bir alanda iyi bir referans elde edip yazarlık yapmaya başlayabilirsiniz. İster düzenli isterseniz arada sırada makale yayınlayarak ek gelir elde edebilirsiniz.

6. İçerik Oluşturun

içerik

Bir blog, websitesi, sosyal medya sayfası veya video kanalı oluşturarak reklam gelirleri elde edebilirsiniz. İnternette belli bir kitleye ulaştığınızda düzenli reklam gelirleriniz olacaktır.

7. E-ticaret Düşünülebilir

e-ticaret

İnsanların ihtiyaçlarının tam karşılanmadığı alanlarda veya özgün ürünlerin olduğu e-ticaret sitesi oluşturup kira ve eleman masrafından kurtularak karlı bir ticaret yapın.

8. Uploading

Program, video, resim, oyun gibi dizileri internet host şirketlerine yükleyip ardından indirme sayısına göre gelir elde edebilirsiniz. Turbobit, openload ve netu vb…

9. Film Altyazı

subtitle-editor

Yabancı filmleri için türkçe altyazı hazırlamak önemli bir görevdir. Film siteleri ile anlaşıp filmlere altyazı hazırlayabilirsiniz.

10. Mobil Uygulama Geliştirme

uygulama-pazarlama

Günümüzde en çok para kazanabileceğiniz yöntemlerden biridir. Mobil reklam internet reklamlarında daha fazla kazandırıyor. İnsanlar akıllı telefonlarını gün boyu yanlarında taşırlar. Ancak bilgisayar başında internete her saatte giremezler. İnsanlara fayda sağlayan herhangi bir mobil uygulama sizlere yüksek kazanç olarak geri dönecektir.

 

 

 

 

 


 

Yorumlar

 • hasan demir
  1 Temmuz 2016 - 21:18

  Poker Automatics (Pokeram.com) 7/24 garantili kazanma yöntemini tercih ediyorum

  Detaylı anlatım ve kazanç elde etmek için

 • MURAT
  1 Temmuz 2016 - 21:18

  bu yazı da bahsedilen para kazanma yöntemleri, güzel ama biraz bilgisayar bilgisi olması gerekiyor sanırım. bunun haricinde zevkle yapılabilecek bir iş dalı. bu yollar ile para kazanan bir çok insan mevcut

 • Emine Zozan Kaya
  1 Temmuz 2016 - 21:18

  Artık her kesime hitap eden bu yönlemlerle yani internetten para kazanarak hepimiz yükümüzü hafifletebiliyoruz. Çok şükür

 • Batuhan
  1 Temmuz 2016 - 21:18

  Alan adı işi iyi bi alan adı yakalayan için aşırı karlı bi iş bence ama denk getirmek, yakalamak zor. Upload işi içinde çok indirilecek bir dosya yada programı yüklemek gerekiyor. Biraz zor işler ama tutturan için çok güzel bi gelir kaynağı olur.

 • Ali
  1 Temmuz 2016 - 21:18

  Blog yazıü backling satmak üzerine bide bumerang tarzı viral reklam şirketlerinden kazanmak bence şuan en kolayı.

 • emre dal
  1 Temmuz 2016 - 21:18

  merhaba yazınızı sonuna kadar okudum güzel ve etkileyici bir yazı fakat şu eleştiriyi yapmak istiyorum. yazı içerisindeki görselller okumayı etkiliyor. ama buna ragmen yazılar akıcı bir şekilde yazıldığı için sonuna kadar okudum .

Yorum Yap