Sosyal Medya

Haber sitesi ile internetten para kazanma

Google news kaydı ile haber sitelerinizi kısa zamanda yüksek ziyaretçi kitlesine kavuşturabilirsiniz. Sitenizin news kaydına sahip olması Google tarafından iyi bir referans alması ve Google’ın haber dizinine kayıt olmak demektir. Böylece bazı anahtar kelimelerde dakikalar içerisinde ilk sayfada yer alabiliyorsunuz.

Google news kayıtlı site sahibi olmak için forum sitelerinden anahtar teslim site veren kişilerle irtibata geçebilirsiniz. Eğer website tecrübeniz varsa kendiniz news kayıt şartlarına uyarak bir websitesi hazırlayabilirsiniz. Eğer ilk deneme de news kaydınız kabul edilmezse 60 gün sonra tekrar deneme şansınız oluyor.

Google news kayıtlı haber sitesi sahibi olduktan sonra yapacağınız tek şey iyi bir trend analizi yapıp sitenizi güncel tutmaktır. Bunun için bir yazar ekibi oluşturabilirsiniz. Sitenizi geliştirdikçe bazı trend konularda ilk sayfalarda olunca sitenizin günlük 10k 20k hatta 50k hiti olabiliyor. 1 senelik sürede daha fazlası zor gibi gözüküyor. Ancak bireysel kullanıcılar tarafından yönetilen bazı news kayıtlı yıllanmış sitelerin günlük hitleri 100k ile 200k arasında olabiliyor.

etiketler: haber sitesi ile internetten para kazanma