Sosyal Medya
viuly Evden para kazanma date_range 4 hafta önce Video izle paylaş para kazan Viuly
kişiye özel ürünler instagram date_range 4 hafta önce İnstagram da satış yapabileceğiniz 5 sektör
adnimo Reklam date_range 1 ay önce Adnimo adsense alternatifi reklam firması
kedi-köpek-evcil-hayvan-bakıcısı Girişimciler date_range 2 ay önce Köpek bakıcılığı ile para kazan
youtube-seo-nasil-uygulanir Youtube date_range 3 ay önce Youtube Seo Yaparak İzlenme Arttırma
susuz domates Girişimciler date_range 4 ay önce Organik Tarım ile Para Kazanma
Oto-Tamirciliği ek iş date_range 4 ay önce Hobilerinden para kazanma
ekşi tanıtım ek iş date_range 4 ay önce Ekşi sözlük ile para kazanmak
Organik Süt Satarak Para Kazanma Girişimciler date_range 4 ay önce Organik Süt Satarak Para Kazanma
öğrencileri için para kazanma Para Kazanma date_range 5 ay önce Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları
date_range 3 sene önce
comment 1 yorum yapılmış
trending_up 1.482 kez okundu
instagram etiket

instagram Instagram ile isinizi büyütün

İnstagram ile İşinizi Büyütün

Fotoğraf paylaşım sitesi instagram son dönemlerde popülerliliğini artırıyor. İnstagram’ı aylık 300 milyon tekil kişi tarafından kullanılıyor. İnstagram da para kazanmak için gerekli adımlar şöyledir:

1.) ilk yol piyasada fazla bulunmayan ürünleri instagram üzerinden satmak. Peki hangi ürünü nasıl satacağız? Hedef kitleye nasıl ulaşacağız? İnstagram da nasıl popüler bir hesaba sahip olabiliriz?

2.) Önce kendinize satılabilecek güzel bir ürün buluyoruz. Avm’lerde çarşı ve pazarlarda satılmayan ya da insanların kolayca ulaşamadığı bir ürün veya hizmet gibi. Örnek vermek gerekirse organik ürünler satan bir hesap açabilirsiniz. İkinci bir örnek ise kişiye özel isimli ev eşyası (bardak, tabak, kaşık, çatal, telefon kapağı)  olabilir.

3.) Hesabınıza sadece ürünlerin olduğu fotoğraflar ile doldurmayın. İnstagram da kaliteli fotoğraflar değer görür ve beğeni alır.  Doğal ürünler satan hesabınızı hem ürünler hem de kaliteli doğal fotoğraflar ile doldurursanız hem hedef kitlesine daha çabuk ulaşır hem de popüler bir hesap olabilirsiniz. En başta etiketleme çalışması yapmalı ve bu etiketlerde fotoğraf paylaşanların fotoğraflarını beğenmeli hatta o hesapları takip etmelisiniz. Etiketleme çalışması en önemli kısımlardan bir tanesidir. Hedef kitlesine yönelik etiketleri daha hesabınızda fotoğraf paylaşmadan önce belirlemelisiniz. Etiketler üzerinde uzun bir süre beyin fırtınası yapabilirsiniz.

4.) Eğer piyasada bulunmayan el emeği ürünleri kaliteli fotoğraflarını çekerek hesabınızda paylaşırsanız ürünlerin satılma oranı artar.

5.) Niche ürün dediğimiz piyasada bulunmayan ve halkın ihtiyacı olan ürünleri bulursanız cironuz yüksek seviyede olacaktır. 2007’li yıllarda İsim veya resim baskılı t-şört’leri satan bir genç girişimci yıllık 1 milyon lira ciroya ulaşmıştı.

6.) Hesabınız için bir e-ticaret istesi oluşturarak hem sosyal medyadan hem de Google’dan satışlarınızı yapabilirsiniz. İnternet sitesi kurma ve geliştirme süresi uzun olduğundan çoğu girişimci burada tıkanıyor. Ancak siz İnstagramdan satış yapamaya çoktan başlamış olacaksınız.

7.) Etkili bir diğer yöntem ise hesabınızın reklamını kaliteli bloggerlara reklam yaptırabilirsiniz. Hatta onlara ürettiğiniz ürünü hediye ederek ücretsiz reklam yapmış olursunuz.

instagram para kazanma

Benzer yazılar

Yorumlar

  • egeburock06
    1 Temmuz 2016 - 21:18

    evet sürekli böyle reklamlar görebilirsiniz instagram da ve başarılı

Yorum Yap