Sosyal Medya
ekşi tanıtım ek iş date_range 1 hafta önce Ekşi sözlük ile para kazanmak
Organik Süt Satarak Para Kazanma Girişimciler date_range 2 hafta önce Organik Süt Satarak Para Kazanma
öğrencileri için para kazanma Para Kazanma date_range 3 hafta önce Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları
amazon para kazanma Girişimciler date_range 1 ay önce Amazon para kazanma
Bitcoin Nedir Nasıl Oynanır İnternetten para kazanma date_range 2 ay önce Bitcoin Nedir Nasıl Oynanır
Youtube Para Kazanmak İçin Gerekli Araçlar Youtube date_range 3 ay önce Youtube Para Kazanmak İçin Gerekli Araçlar
youtube para kazanma Youtube date_range 3 ay önce Youtube ile ne kadar kazanabilirim?
Öğrenciler için para kazanma yolları ek iş date_range 4 ay önce Öğrenciler için para kazanma yolları
seo-nedir Seo date_range 5 ay önce SEO Nedir?
Amazon da satış yapmak Girişimciler date_range 5 ay önce Amazon da satış yapmak
date_range 9 ay önce
comment 4 yorum yapılmış
trending_up 4.680 kez okundu
çeviri yaparak para kazanma

İnternetten para kazanma Çeviri yaparak para kazanma

Çeviri yaparak para kazanma: Yabancı diliniz varsa internet üzerinden çalışarak para kazanabilirsiniz. En eğlenceli ve kazandıran para kazanma yolu film alt yazı çevirmenliğidir. Yeni filmlerin sinema çekimleri ya da hd çekimlerine video altyazı programları ile ekleyebilirsiniz. Her yıl yüzlerce iddialı Hollywood filmleri vizyona giriyor. Film başına yaklaşık 100 ila 200 tl arası bir kazancınız olacaktır.

Herkesin bildiği büyük film sitelerinin kendi çeviri ekibi vardır. Günlük en az 30 bin tekil izleyicisi olan film sitelerine iletişim bölümünden başvurabilirsiniz. Birkaç film sitesi ile çalışıp aynı çeviriyi birkaç kez satabilirsiniz. Çevirmenlik yaparken video editlemeyi bilmeniz size büyük avantaj sağlayacaktır. Marka olan film sitelerinin adreslerini videoya ekleyip sunabilirsiniz.

Bir noktayı atlamadan geçmeyelim. Film siteleri kendi sunucularına filmleri eklemezler. Daha çok video içerik paylaşım sitelerinden embed kod ile sitelerine filmleri eklerler. Bu video içerik siteleri ise openload, netu tv, ok ru, mail ru, videoshare vb… sitelerdir. Bu sitelerde videolarında reklam yayınlayarak kullanıcılarına para kazandırıyor. Filmleri önce video paylaşım sitelerine upload edip sonra film sitelerine embed kodu verebilirsiniz. Bu şekilde hem çeviriden para kazanacaksınız hem video reklamlardan para kazanacaksınız.

Ne kadar kazanırım?

Yıllık 100 film çevirisi yaptığınızı varsayalım. Bu filmleri 3 siteye sattınız. Her bir filmden 100 tl ücret aldınız.

Sadece altyazılı çevirmenliği ücretiniz: 3*100*100=30 bin lira çeviri geliriniz vardır. Bunun yanında video reklam gelirleriniz de olabilir.

Yüksek hitli sitelere filmleri verdiğiniz için filmleriniz bir yılda ortalama 500 bin kişi tarafından izlenebilir. Bu da yıllık 50 milyon izlenme yapar. Video paylaşım siteleri 1000 izlenmeye ortalama 50 cent civarı ödeme yapıyor. Buradan yıllık geliriniz 25 bin dolar olacaktır. 1 senede toplam geliriniz. 25000*3.6+30000= 120 bin lira geliriniz olacaktır. Üstelik Yapacağınız iş çok fazla vaktinizi almayacaktır. Her bir filmi 6 saatte(çeviri, video editleme ve upload) bitirdiğinizi varsayalım. 100 film için 600 saat gereklidir.

Upload gelirinizin olması için 300 filmi upload etmeniz gerekir. Upload işleri için uzak sunucu satın almanız şiddetle tavsiye olunur. Upload, çevirmenlik ve film takibi gibi olayları öğrendikten sonra kendi film sitenizi kurabilir kısa sürede yüksek hitlere ulaşabilirsiniz.

etiketler: upload ile para kazanma, çeviri yaparak para kazanma

 

Benzer yazılar

Yorumlar

 • sefa112
  1 Temmuz 2016 - 21:18

  Yabancı diliniz varsa kaçırmayın

 • sefa1603
  1 Temmuz 2016 - 21:18

  çeviri konusunda kendisine güvenenler için yapılabilecek iyi bir ek iş. Üniversite okuyorum ve ve etrafımda gördüğüm kadarıyla böyle ufak ufak çeviri işleri yaparak parasını kazanan tanıdıklarım var. Hele bide filmler için altyazı çevirmek online çalışmak daha kolay olsa gerek.

 • alper dönmez
  1 Temmuz 2016 - 21:18

  dilim kötü ama ideal meslek

 • Büşra Köle
  1 Temmuz 2016 - 21:18

  İngilizcem iyi bu işe nasıl ulaşabilirim

Yorum Yap