Sosyal Medya
viuly Evden para kazanma date_range 4 hafta önce Video izle paylaş para kazan Viuly
kişiye özel ürünler instagram date_range 4 hafta önce İnstagram da satış yapabileceğiniz 5 sektör
adnimo Reklam date_range 1 ay önce Adnimo adsense alternatifi reklam firması
kedi-köpek-evcil-hayvan-bakıcısı Girişimciler date_range 2 ay önce Köpek bakıcılığı ile para kazan
youtube-seo-nasil-uygulanir Youtube date_range 3 ay önce Youtube Seo Yaparak İzlenme Arttırma
susuz domates Girişimciler date_range 4 ay önce Organik Tarım ile Para Kazanma
Oto-Tamirciliği ek iş date_range 4 ay önce Hobilerinden para kazanma
ekşi tanıtım ek iş date_range 4 ay önce Ekşi sözlük ile para kazanmak
Organik Süt Satarak Para Kazanma Girişimciler date_range 4 ay önce Organik Süt Satarak Para Kazanma
öğrencileri için para kazanma Para Kazanma date_range 5 ay önce Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları
date_range 3 sene önce
comment Yorum Yok
trending_up 1.097 kez okundu
dolar

Reklam Adsense Para Kazanma

Adsense Para Kazanma

Webmasterlara gelir sağlamak için Google Adsense reklam ortaklığı platformu Adsenseyi kurdu. Website sahipleri adsense programına başvuruyorsunuz. Kabul edildikten sonra kodlarını sitelerine koyup bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Adsense Para Kazanma herkesin başarabildiği bir yol değildir.

Peki kimler bu işten para kazandı? Kimler nasıl kazanıyor hep beraber öğrenelim.

En başta belirtmek isterim yeterli düzeyde İngilizceniz yok ise bu işten para kazanmak için daha fazla gayret etmelisiniz. Sitenizin dili İngilizce olursa hitap ettiği kesim daha geniş olur ve gelen ziyaretçi sayısı ona bağlı olarak artar. Reklam verenin çokluğu ve anahtar kelimeye verdikleri miktarlar yabancı dildeki sitelerde daha fazladır.

Para kazanmak için atacağımız ilk adım adsenseyi kafamızdan çıkarmaktır. Sitelerimizi adsense üzerine kurmak yapacağımız en büyük hata olacaktır. Öncelikle sitemizi hangi konu üzerine kuracağımızı planlayacağız.

Site konusu seçimini yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmamız lazım. Hadi şu soruları kendimize soralım.

Ben hangi konuda bilgi sahibiyim?
İnternet alemi dışında günlük yaşamda neyi çok iyi bilirim?
Bildiğim şeyin hakkında kâğıda geçirebilecek bir makale yazabilir miyim?
Yazı yazarken sıkılır mıyım?
Araştırmaya, bildiğim konuyu geliştirmeye dayanabilecek miyim?
Sıkılmadan para kazanmadan 2–3 ay bekleyebilecek miyim?

Şimdi sıra üzerine site yapacağımız konuyu seçmekte. Ben basit örnekle başlamak istiyorum. Benim babam eskiden tatlıcı dükkânı işlettiği için tatlılar konusunda geniş bilgiye sahip. Ben kendime tatlılar hakkında bir site açmak istiyorum. Karar verdik ve 2. aşamaya geçiyorum.

Tatlılar hakkında site açmak istiyorum ama site düzeni nasıl olacak? Tatlı tariflerinin bulunduğu kategorilere ayrılmış bir sitemi yoksa tatlılar hakkında kendi yorumlarımı da katabileceğim düz yazıların bulunduğu bir blog mu olacak? Bu örnekler tasarım bilginize göre arttırılabilir. Ben 2. olan yani tatlılar hakkında bir blog yapmak istiyorum. Şimdi sitemize isim seçelim.

Domainimizi seçerken akılda kalıcı ve sonunun .com ile bitmesine özen gösteriyoruz. Keyword domain olması seo açısından avantajlıdır. Domain de istediğimiz anahtar kelimeyi kullanmak bizi daha hızlı Google da yükseltecek.

Sitemizi blog tarzında yapacağımız için bazı hazır blog scriptlerinden faydalanmamız lazımdır. En çok kullanılan blog scripti WordPress. Gerek eklentileri gerekse SEO uyumu ile gerçekten çok kullanışlıdır.

Sıra geldi site içeriği geliştirmeye. Sitenizin içeriğini saçma sapan gereksiz konularla doldurmak yerine, sadece tatlıya özel bilgilerin olduğu yeni hazırlanmış makalelerle süsleyelim. Günde yarım saatinizi ayırarak kendi makalelerinizi yazmaya başlayın.

Niche Kelimeler ile Adsenseden Para Kazanma

Niche kelimenin tanımı ile başlayalım. Niche kelime rekabet oranı düşük kelime veya kelime öbekleridir. Adsense bu sitelerde yayınlanan reklamlara tıklamalara daha çok tık başı ücreti vermektedir. Niche kelimeye bir örnek vermek gerekir ise ‘araba’ kelimesinin rekabet seviyesi ‘bebek arabası’ kelimesine oranla daha yüksektir. O zaman adsense bebel arabası kelimesine hizmet eden bir siteye daha çok tık başı ücret vermektedir.

Niche kelimelerde rekabet oranı düşük olduğu için google dizinde üst sıralarda yer alma şansınız da aynı oranda yüksektir. Diğer bir niche kelime çeşidi ise İngilizce oluşan kelime öbekleridir. Türkiye’deki yayıncılara oranla İngilizce sitelere gösterdikleri tolerans oldukça farklı ve yüksektir. Eğer biraz İngilizce bilgiye sahip iseniz internetten para kazanmak için bu siteler de size iyi bir gelir kapısı aralayabilir.

adsense para kazanma

Benzer yazılar

Yorum Yap